Lisans Tamamlama

Sosyal Hizmet Bölümü

Program tanımı: Sosyal Hizmet Lisans Programı, alan itibariyle geniş kesime hitap etme, toplumun yardıma ihtiyaç duyan ayrıcalıklı kesimlerine hizmet götürme misyonundan hareket etmektedir. Sosyal Hizmet Lisans Programı, özellikle günümüz koşullarında yoğunluklu olarak tercih edilmektedir. Hemen hemen her kurum ve kuruluşun sosyal hizmet alanında istihdam olanağı sunması, bu mesleğe olan ilgiyi artırıcı rol oynamaktadır. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bünyesinde yer alan ve bu yıl ilk mezunlarını veren Sosyal Hizmet Lisans Programı kapsamında 4 yıllık eğitim sürecinde, alana ilişkin teorik bilginin yanısıra öğrencilere uygulama olanağı da sunulmaktadır. Bu bağlamda öğrencilerimiz mesleğe teorik ve uygulamalı süreçlerden geçerek hazırlanmaktadırlar.

Sosyal Hizmet Programından mezun olanlar “Sosyal Çalışmacı” unvanıyla görev yapacaklardır. Sosyal çalışmacılar, korunmaya muhtaç çocuklar, yaşlılar, sakatlar, suçlular, yoksullar, hastalar, işsizler gibi grupların sorunlarının çözümünde bireylere mesleki bilgi ve becerisiyle yardımcı olur; bu sorunların toplumsal olarak engellenmesi ve çözülmesi için kurumlar aracılığıyla ve toplum kaynaklarından yararlanarak çalışmalarını yürüteceklerdir. Sosyal çalışmacılar, Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı rehberlik ve araştırma merkezlerinde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda, SSK da, İş ve İşçi Bulma Kurumunda, DPT de, sosyal hizmet il müdürlüklerinde, rehabilitasyon merkezlerinde, körler ve sağırlar okullarında, çocuk yuvalarında, yetiştirme yurtlarında, kreş ve gündüz bakımevlerinde, huzurevlerinde, ıslahevlerinde, cezaevlerinde, nüfus planlaması ile ilgili kuruşlarda çalışabilirler.

SosyalHizmetLisansTamamlama

Yorum Yapın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu web sitesi herhangi bir resmi kurumu temsil etmez. Sitedeki veriler bilgi verme amaçlıdır. Lütfen sorularınız için bizimle iletişime geçiniz

Copyright © 2016 Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Bilgi Platformu

To Top