Lisans Tamamlama

Sağlık Yönetimi Bölümü

Program tanımı: Program, sağlık sisteminin beklentilerinin gerçekleştirilmesine yönelik olarak; işletmecilik, hastane yönetimi ve temel sağlık bilgisine sahip; yönetim faaliyetinin planlama, örgütleme, yürütme, koordinasyon ve denetim fonksiyonlarına ilişkin teknikleri sistematik ve bilinçli bir şekilde uygulayabilecek bilgi ve becerilerle donatılmış, nitelikli elemanları sağlık sektörüne kazandırmayı amaç edinmiştir.

Bu programdan mezun olanlar işletmenin sağlık politikasını oluşturur, sağlık hizmetlerinin etkin olarak sunulabilmesi için çalışmalar düzenler, fiziksel ve beşeri sermayeyi sağlar ve yönetir. Sağlık yönetimi, mezun olduklarında sahip olacakları birikimle yetinmeyip, gelişen ve değişen uygulamalara uyum sağlamak için kendilerini sürekli geliştiren, bunun yanında yaratıcı öneri ve çözümler bulabilen dolayısıyla ülkenin kalkınmasına katma değer sağlayan kişiler tarafından yürütülebilecek bir iştir.

SağlikYonetimiLisansTamamlama

Yorum Yapın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu web sitesi herhangi bir resmi kurumu temsil etmez. Sitedeki veriler bilgi verme amaçlıdır. Lütfen sorularınız için bizimle iletişime geçiniz

Copyright © 2016 Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Bilgi Platformu

To Top