Genel

Atatürk AÖF Muafiyet İşlemlerimi Nasıl Yapabilirim?


Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği Madde 23 gereğince daha önce herhangi bir Yükseköğretim Kurumundan mezun olan öğrenciler ortak zorunlu dersleri (Yabancı Dil, Türk Dili, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi) muaf olarak öğrenci bilgi sistemine işlenecektir. (Yeni kayıtlı öğrencilerin bu işlem için herhangi bir belge göndermelerine gerek yoktur.)

Öğrenci Bilgi Sisteminde YÖKSİS’de mezun bilgileri bulunmadığı için muafiyetleri işlenememiş öğrenciler ile  bu dersleri tekrar almak üzere muafiyetlerinin iptalini isteyen öğrenciler dilekçe ve formlar bölümünde bulunan “Ders Muafiyet Başvuru” formunu ve Transkript (Öğrenci Not Döküm Belgesi)’in onaylı suretini elden veya posta/kargo yolu ile Dekanlığa ulaştırması gerekmektedir. Ortak zorunlu dersler haricindeki dersler için yönetmeliğimiz gereği herhangi bir muafiyet işlemi yapılamamaktadır.

Atatürk Üniversitesi Ders Muafiyeti ve İntibak İşlemleri Uygulama Esasları Madde 5/4 gereğince ara sınav hazırlık süreci başladığından ortak zorunlu dersler için muafiyet işlemi 17 Ekim 2017 Salı mesai saati bitimine kadar Dekanlığa ulaşan başvurulara uygulanacaktır.

Ders Muafiyet Başvuru” belgesine ulaşmak için  tıklayınız.

Yorum Yapın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu web sitesi herhangi bir resmi kurumu temsil etmez. Sitedeki veriler bilgi verme amaçlıdır. Lütfen sorularınız için bizimle iletişime geçiniz

Copyright © 2016 Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Bilgi Platformu

To Top