Genel

ATA AÖF Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?


Herkese Merhaba. Bu yıl yapılan Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Vize (Ara Sınavları) Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Sorusuna yanıt vereceğiz.

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sınav sonuçları daha önceki yıllarda “3 haftalık” bir zamanda açıklanmaktaydı. Hatta geçen yıllarda Atatürk AÖF bir ilke imza atarak bir sınav sonucunu 1 hafta içerisinde açıklamıştı. 

Bu dönem bazı illerde soru kitapçığının yanlış kargolanması nedeniyle bazı okullarda sınavlar 1 hafta ertelendi bu sınav sonuçlarının geç açıklanmasını etkileyebileceğini düşünüyorum.  Tahminen sınavı ertelenmeyenler hemen incelenecek. Sınavı ertelenenler ise  sınavdan çıktıktan sonra 3 günlük bir itiraz süresi olacak. 3 Gün olayı yönetmelikle belirlendiğinden bu sürenin kısalacağını sanmıyorum. Yönetmelikte “Sınav sonuçlarına itiraz, Dekanlığa yazılı olarak sınav sonuçlarının ilanını izleyen üç iş günü içerisinde yapılır.” deniliyor.

İtiraz süresinin ardından kısa zaman içerisinde (sayı çok az) sınavları incelenip tüm öğrencilerle birlikte açıklanacak. 

ATA AÖF Sınav Sonuçları tahminimize göre sınav tarihinden itibaren yaklaşık 15 gün içerisinde Atatürk Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerin, Öğrenci Girişi/OBS sayfasına açıklanacak.

Ancak yinede en fazla 25.12.2017 tarihine kadar açıklanacağını söyleyebiliriz.

NOT: Sınav sonuçları öğrencilerin adreslerine postalanmayacak.

Vize sınavında kaç puan alsak yeterli olur diye düşünen arkadaşlar;

  • 50 üzeri alanlar iyi puan almış
  • 40 üzeri alan normal puan almış
  • 30 üzeri alanlar haliyle puan almış
  • 0 puana kadar alanlar ise çok şey kaybetmiş sayılmazlar.

Dersin zorluğuna ve bölümün başarısına göre belirlenen geçer puan vizede 40 civarı alanlar final ve bütünleme sınavında çalışıp 11 – 12 netin üzerine çıkartırlarsa dersi geçebilirler 40 altı alanlar 13 -14 netle dersleri % 95 ihtimalle geçebilirler. Girdiğimiz vize sınavı sonuçlarının geçer nota % 30 etki edecektir 20-21 ocak 2018 tarihinde yapılması planlanan final sınavında sorumlu olduğumuz her dersin 14 ünitesinden girilen sınavda ise alınan puanın % 70 i le birleştirilerek geçer not hesaplanacaktır.

Yorum Yapın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu web sitesi herhangi bir resmi kurumu temsil etmez. Sitedeki veriler bilgi verme amaçlıdır. Lütfen sorularınız için bizimle iletişime geçiniz

Copyright © 2016 Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Bilgi Platformu

To Top