Genel

2017-2018 Atatürk AÖF Sınav Tarihleri ve Sınavlar Hakkında Bilgi


Ülkemizdeki tüm illerde sınav yapılmaktadır.

Öğrencilerden “Sınav Giriş Belgesi” ile “Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesini” (Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi, Pasaport veya bunlara eşdeğer kimlik belgesi) yanında bulundurmayanlar sınava giremezler. Öğrenci kimliğini sınavda yanında bulundurmak zorunlu değildir. Nufus cüzdanı ve Sınav Giriş Belgesi yeterlidir. Her bir ders için sınav süresi 30 dakikadır.

Çanta, poşet, kâğıt, kitap, defter, not vb. dokümanlar; pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazları; ruhsatlı veya resmî amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek nesneler bulundurmanız yasaktır.

Öğrencilerin sınav il merkezi tercihi yapmaları gerektiği Fakültenin resmi web sitesinden duyurulmaktadır. Bunun yanında akademik takvimde belirtilen ders kayıt tarihlerinde OBS üzerinden sınav merkezi tercihi alınmaktadır. İl tercihleri sadece Öğrenci Bilgi Sistemi OBS üzerinden alınmaktadır. Ara sınav, yarıyıl sonu ve bütünleme sınavları için sınav merkezi tercihi yapılmaktadır.

Sınav Giriş Belgesi’ni Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden alabilirsiniz.

Sınavda cevap kağıdına kitapçık türünü işaretlemeyen öğrencilerin sınavı geçersiz sayılır.

Sınav Sonuçları Nasıl Değerlendirilmektedir?

Ders başarı notu ara sınav puanının %30’u ve yarıyıl sonu/bütünleme/üç ders sınav puanının %70’i alınarak hesaplanır. Tüm sınavlarda 4 yanlış 1 doğru cevabı götürmektedir.

Sınav sonuçlarına sonuçların ilanından sonraki 5 iş günü içerisinde, sorulara ise sınavın tamamlanmasından sonraki 3 iş günü içerisinde Fakülteye yazılı bir itiraz dilekçesi ile ya da LMS üzerindeki itiraz bölümünden itiraz edilebilir.

Fakülte tarafından öğrencilere basılı kitap dağıtımı yapılmamaktadır. Öğrenciler Derslere ait materyallere öğrenim Yönetim Sistemi’nden (LMS) ulaşabilirler. LMS’ye web sitemizde yer alan LMS bağlantısı üzerinden, OBS de bulunan LMS butonundan ya da http://lms3.ataaof.edu.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Akademik takvimde belirtilen ders başlama tarihleri ile beraber her haftanın başında ilgili haftanın dersine ait materyaller LMS’ye yüklenir.

Detaylı Bilgi İçin Çağrı Merkezi: 444 9282 – 0442 230 1000

Yorum Yapın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu web sitesi herhangi bir resmi kurumu temsil etmez. Sitedeki veriler bilgi verme amaçlıdır. Lütfen sorularınız için bizimle iletişime geçiniz

Copyright © 2016 Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Bilgi Platformu

To Top